Sosyal Facebook Twitter Google+ Digg

Damla Savaşları

Damla Savaşları

Bir kişi oynayacaksanız 1 Player, 2 kişi oynayacaksanız 2 Player sekmesine tıklayarak giriş yapın. Önümüze gelen İkinci aşamada Single Game yani tek oyun seçeneği ile Best Of Three yani üç oyunda en çok kazanan seçeneği ve Best Of Five yani beş oyunda en çok kazanan seçeneklerinden birini seçebilrisiniz. Normal Board normal tahtadaoynamak için diğer seçenek ise tahta seçtikten sonra farklı tahtalarda oynamak için kullanabilirsiniz.

Oyun fare ile oynanmakta, önce bir damlaya tıklayıp sonra yandaki kareye tıklayarak damla çoğaltarak alan kazanabiliriz Eğer bir kare boşluk bırakıp sonraki kareye atlarsak, damla çoğalmaz aktarılır. Eğer damlanızı koyduğunuz kareye komşu karelerde rakip damlalar varsa onlar bizim tarafınıza geçer. Oyundaki amaç tüm karelerin damlalarla dolması en çok damlaya sahip olmak.
Damla Savaşları oyunu, iki kişilik oynayabilir yada bilgisayara karşı oynanabilen zeka ve strateji oyunudur.
Oyun karelerden oluşan tahta üzerinde oynanmaktadır.Oyunun başında oyuncular ikişer adet damlaya sahitirler. Fare ile damlalardan birinin üzerine tıkladığımızda damlanın gidebileceği kareler görülmektedir. Damla komşu karelere giderse çoğalır uzak karelere giderse o kareye geçer. Damlayı yolladığımız yeni kareye komşu karelerde rakip damlalar varsa damla bizim tarafımıza geçer. Oyun bütün kareler doluncaya kadar devam eder dolduğunda en çok damlaya sahip olan oyunu kazanır.

Oyunu Oyna